Mutfaktakicadi.com -  Evtat Şubelerine Çıkartma Yaptı!

Evtat ile ilgili 4 ayrı koldan mesaj aldım. Yazışmalar, kararlaştırılamayan günler derken en son dün akşam Elçin ile beraber Kuyubaşı şubeleri'nin mutfağında "elmalı kurabiyelerimizi" pişirdik.

Pişirme gününden önce Elçin ve Gizem ile bir tanışma günü yaptık Kalamış şubesinde. O gün zeytinyağlı dolma ve ıspanaklı kol böreğini deneyerek kilocuklarıma kilocuklar kattım ama pişman değilim, yine olsa yine yaparım.


Evtat Gittim Yedim.com'da

Türk insanı olarak, evimizden ya da ailemizden uzak kaldığımızda, en çok özlediğimiz şeylerin başında yemekler gelir. Yurt dışına çıktıysak Türk yemeklerine, öğrenci olarak şehir dışına gittiysek annemizin yemeklerine karşı koyulamaz bir özlem duyarız. Sanırım aynı duyguları, ben de, 25 günlük Interrail'in artık son günlerinde, Türkiye'ye yaklaşırken, Yunanistan'da kavuştuğum kuru soğanlı ve beyaz peynirli salatayı gördüğümde yaşamıştım; iki damla yaş süzülmüştü gözlerimden(valla soğandan değildi!) Yeni keşfettiğim Evtat - Ev Ürünleri de evinden uzakta olanlar için muhteşem bir alternatif...